ارتباط با ما : info@behrazm.ir

(زمان خواندن: 1 - 2 دقیقه)

حقیقت تلخ نوشابه های شیرین

 

همه ما با ضررهای نوشابه برای بدن آشنا هستیم و می دانیم این نوشیدنی سالم نیست. این بار به سراغ سه حقیقت باورنکردنی در مورد این نوشیدنی می رویم.

نوشابه ها در انواع مختلف وجود دارند و درصد ضرر آن ها خیلی تفاوتی ندارد اما برخی از پزشکان معتقد هستند که نوشابه های رژیمی و بدون قند ضرر کمتری برای بدن ما دارد.

در اینجا به سه حقیقت شگفت آور در مورد ضررهای این نوشیدنی می پردازیم تا شاید دست از خوردن آن ها بکشید:

حقیقت اول: نوشابه اندام های شما را چاق می کند؛

همه ما می دانیم که نوشابه ها باعث چاقی بدن ما می شوند و همین می تواند برای بدن بسیار خطرناک باشد اما چیزی که از این موضوع نیز خطرناک تر است این است که نوشابه ها می توانند باعث چاقی بیش از اندازه اندام های شما شوند. این اندام ها می توانند متشکل از کبد، قلب و یا حتی اسکلت بدن شما هستند. همچنین افرادی که دائما از نوشابه ها استفاده می کنند ۱۱ درصد بیشتر دچار کلسترول خون می شوند.

شیرین کننده های مصنوعی می توانند به به مغز شما آسیب های جدی وارد کنند و تحقیقات نشان داده است که افرادی که نوشابه های رژیمی می نوشند بیشتر در خطر دیابت قرار دارند.

حقیقت دوم: نوشیدن نوشابه شما را به موش آزمایشگاهی تبدیل می کند؛

بسیاری از نوشابه ها دارای شکرهای فراوری شده هستند. این شیرین کننده های مصنوعی تنها ساخته دست بشر هستند و به نوعی هیچ ایمنی ندارند. این شیرین کننده ها از سال ۱۹۹۰ وارد صنعت شدندو ممکن است در طول زمان به شما آسیب های جدی برسانند كه ازآن جمله مي توان به: اشکال در سیستم گوارش، خراب کردن پوست و ناباروری اشاره کرد.

حقیقت سوم: مواد شیمیایی؛ بسیاری از شرکت های نوشابه سازی از جمله شرکت هایی که نوشابه های انرژی زا تولید می کنند در داخل برخی از نوشابه های خود از مواد شیمیای بسیار خطرناکی استفاده می کنند. این مواد شیمیایی می تواند باعث کمبود حافظه، اشکالات مغزی و مشکلات شدید پوستی شود.


مقالات پزشکی تصادفي

اشتراک