ارتباط با ما : info@behrazm.ir

(زمان خواندن: 2 - 3 دقیقه)

سبزيهاي ضد سرطان

 

هیچ غذای واحدی نمی تواند خطر سرطان را در ما کاهش دهد اما ترکیب صحیح غذاها و بسیاری از میوه ها و سبزی ها می تواند در پیشگیری از سرطان بسیار موثر باشند.

 

● مبارزه با سرطان با رنگ ها!

میوه ها و سبزی ها سرشار از موادمغذی ضدسرطان هستند و هر چه رنگ آنها متنوع تر باشد حاوی مواد مغذی بیشتری هستند. این غذاها می توانند به کاهش خطر سرطان کمک کنند و تاثیر آنها با حفظ تعادل وزن افراد دو برابر می شود.خطر سرطان هایی مثل کولون (روده بزرگ)، مری و کلیه ها با مصرف میوه و سبزیجات رنگی کاهش چشم گیری پیدا می کند. سعی کنید روزانه حداقل ۵ وعده میوه و سبزی بخورید.

 

● گوجه فرنگی ضدسرطان

گوجه فرنگی به علت داشتن لیکوپتین یعنی ماده رنگی که رنگ قرمز آن را تشکیل می دهد، سبزی مفید و ضدسرطان محسوب می شود. مطالعات زیادی ارتباط بین خوردن گوجه فرنگی و کاهش خطر سرطان های متعددی از جمله پروستات را نشان داده است. این مطالعات همچنین نشان می دهد محصولات حاوی گوجه فرنگی فرآوری شده نظیر آب گوجه فرنگی، سس ها و پاستا اثر ضدسرطانی گوجه فرنگی را افزایش می دهد.

 

● انگور و سرطان

انگور و آب انگور، مخصوصا انگور بنفش و انگور قرمز حاوی ماده ای به نام رسوراتول است. این ماده آنتی اکسیدان بسیار قوی و ضدالتهاب است. در مطالعات آزمایشگاهی مشخص شده که انگور از آسیب هایی که سرطان سلول ها را افزایش می دهد جلوگیری می کند.اما مدارکی دال بر این وجود ندارد که خوردن انگور و آب آن می تواند سرطان را درمان کند یا از آن جلوگیری کند.

 

● لوبیاها

لوبیاها موادغذایی مفیدی هستند که شاید کمتر کسی از آن باخبر باشد. شاید تعجب کنید که لوبیاها می توانند دشمنان سرطان به حساب بیایند. لوبیاها حاوی فیتوکمیکال هایی هستند که سلول های بدن را در مقابل آسیب های سرطانی محافظت می کند. در آزمایشگاه این مواد رشد تومورها را کاهش داده و از رها شدن مواد سرطان زا در اطراف سلول های بدن جلوگیری کرده اند.

 

● خانواده کلم

خانواده کلم ها از جمله کلم بروکلی، کلم پیچ و کلم قمری، کلم بروسل، به صوبت بخارپز و خام در سالاد تاثیر مهمی در محافظت بدن علیه سرطان هایی چون کولون، پستان، ریه و دهانه رحم دارد.

 

● ضدسرطانی به نام چای

اگر چه هنوز مدارک کاملا واضح نیست، چای، مخصوصا چای سبز ضدسرطان قوی محسوب می شود. در آزمایشگاه مطالعات حاکی است که چای سبز پیشرفت سرطان کولون، کبد، پستان و پروستات را در بدن کند می کند یا از وجود آن پیشگیری می کند. چای سبز هم اثرات مناسبی در بافت های ریوی و پوست دارد. چای سبز همچنین با کاهش خطر سرطان مثانه، معده و لوزالمعده همراه است.

 

● سبزیجات برگ سبز

سبزیجات برگ سبز تیره مثل کاهو، اسفناج نه تنها سرشار از فیبر، فولات و کاروتینویید است می تواند مانع از سرطان دهان، حنجره، لوزالمعده، ریه، پوست و معده شود.

 

● اگر از سرطان می ترسید، توت بخورید

توت فرنگی، توت سفید، قره قات و سایر توت ها دارای فیتوکمیکال هایی هستند که به نام اسیدالاژیک خوانده می شوند. قدرت آنتی اکسیدان ها برای مبارزه با سرطان بسیار زیاد است. آنتی اکسیدان های موجود در توت می توانند مواد سرطان زا را سرکوب کرده و رشد سلول های سرطانی را متوقف کنند.


مقالات پزشکی تصادفي

اشتراک