ارتباط با ما : info@behrazm.ir

(زمان خواندن: 2 - 3 دقیقه)

«عَلَّمَ الاِنسانَ ما لَم یَعلَم»

 

به نام اول معلم هستی، به نام او که معلمی را در مدرسه هستی تدبیر فرمود، و به نام او که معلمی را به رسولان خود سپرد تا در عرصه هدایت، کل خلایق را در جای جای تاریخ بشریت، در مدرسه های آزمایش و ابتلا پرورش دهند و موجب بالندگی سنت هستی گردند.

تابستان که به پایان می رسد، فصل پاییز با نسیمی پر از رایحه شادی از راه می رسد. روزهای اول ماه مهر، فصل بازیابی خاطره ها برای کسانی است که روزی به مدرسه می رفته اند و با دل سپردگان به دوستی ها و شادمانی ها و امید و آرزوها، چشم اندازهایی از زندگی پیش رو را برای خود ترسیم می کرده اند.

 

در این فصل یادگیری، زمانی می توانیم در بوستان مدرسه برای غرس کردن نهال های اندیشه ی شکوفه های زندگی مان فعالیت کنیم که باعزمی راسخ و دلی مملو از امید و نشاط، مهربانی را سنگ فرش سرزمین پاکی و دلدادگی مدرسه ساخته و آنها را برای رسیدن به اهداف بزرگ زندگی آماده کنیم. از این رو داشتن بدنی سالم و آموزش و رعایت مهارت های بهداشتی اولین قدم در این راه است.

 

نحوه ی تغذیه، میزان خواب، نحوه نشستن روی صندلی، شیوه راه رفتن، چگونگی مطالعه و انجام تکالیف، حمل کیف به روش نامناسب (کوله پشتی در صورت استفاده ی درست بهترین وسیله حمل کتاب های درسی برای دانش آموزان است. کوله  پشتی وزن را به صورت یکسان در بین دو کتف تقسیم می کند.)، و بسیاری موارد دیگر که اگر خانواده و مدرسه همسو با یکدیگر آنها را انجام دهند، بسیار تاثیر گذار خواهند بود.

 

البته عدم ابتلا به بیماری فقط به سلامت دستگاه جسمانی بدن اطلاق نمی شود و سلامت روانی و اجتماعی را نیز شامل می شود. امروز خانواده ها بیشترین انرژی خود را برای موفقیت های فرزندان خود در کنکور ورودی دانشگاه صرف می کنند. اگرچه این موضوع ضرورت دارد، لیک غفلت از مهارت های اساسی زندگی، سازگاری فرد با شرایط زندگی مختل را خواهد کرد. لذا باید برای رشد و ارتقای مهارت های سازش با دیگران، درک موقعیت های اجتماعی فرزندان، و آموزش اعتقادی و پای بندی به آموزه های دینی خود نیز بایستی برنامه داشته باشند تا آنها بتوانند در دنیای بسیار پیچیده امروز قدرتمند عمل کنند و افرادی کار آمد و پویا باشند.


مشاهیر ایران

جلال آل احمد (1348—1302)

«نویسنده، ادیب، و منتقد»

وی در تهران زاده شد، پس از پایان دبستان پدرش او را از درس خواندن منع کرد و جلال شبانه و مخفیانه در دارالفنون درس خواند. پدرش او را به نجف برای طلبگی فرستاد ولی جلال بازگشت و به دانش سرای عالی رفت.

سپس به معلمی مشغول شد و در مدارس تهران به تدریس پرداخت. او در دانش سرای عالی تهران نیز تدریس می کرد. آل احمد نویسنده ای فعال، جسور و اثرگذار بود.

"دید و بازدید"، "نون والقلم"، "مدیر مدرسه"، "زن زیادی"، از آثار داستانی آل احمد، و "غرب زدگی"، کارنامه سه ساله هفت مقاله، و "خدمت و رضایت" از آثار انتقادی اوست. جلال چند سفرنامه نیز دارد؛ "خسی در میقات" که سفرنامه حج اوست در ای میان شهرت بیشتری یافته است.


مقالات پزشکی تصادفي

اشتراک