(زمان خواندن: 1 - 2 دقیقه)

افزایش هوشیاری با شکلات تلخ

 

شکلات تلخ حاوی کافئین بوده که باعث افزایش هوشیاری انسان می شود و در جلوگیری از خواب آلودگی موثر است.

در مصرف شکلات باید حد اعتدال را رعایت کرد زیرا مصرف بیش از اندازه آن می تواند مشکل ساز باشد و در واقع مصرف هوشمندانه و متعادل آن است که به سلامتی بدن کمک می کند.

کاکائوی تلخ نسبت به کاکائوی معمولی دارای پودر کاکائوی بیشتری است، یعنی هر چه درصد کاکائوی موجود در شکلات بیشتر باشد، تلخ تر و تیره رنگ تر است. کاکائوی تلخ به دلیل داشتن میزان بیشتری کاکائو نسبت به کاکائوی معمولی، حاوی پلی فنول‌ها که آنتی اکسیدان بسیار قوی است، می‌باشد. ترکیبات فلاوونوییدی موجود در کاکائو باعث از بین بردن رادیکال‌های آزاد موجود در جریان خون شده و از بروز سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی - عروقی و تصلب شرایین جلوگیری می‌کند.

در شکلات تلخ کافئین موجود است، این ماده نیز باعث افزایش هوشیاری انسان می شود و در جلوگیری از خواب آلودگی موثر است. اما مقادیر زیاد آن باعث افزایش سطح اضطراب فرد می شود.

شکلات حاوی مقدار زیادی پروتئین است. کلسیم، تیامین و ویتامینAهم از دیگر ترکیبات موجود در شکلات هستند. شکلات دارای مقادیر زیادی چربی است اما این چربی موجب بالا رفتن کلسترول خون نمی شود.

علاقه برخی خانم ها به خوردن شکلات در حین بارداری می تواند به دلیل کم خونی آن ها باشد. شکلات حاوی آهن است و برای کم خونی مفید است.

در افراد مبتلا به آلرژی‌های غذائی، شکلات‌های تلخ ممکن است آلرژی آنها را تشدید کند. همچنین این شکلات‌ها در افرادی ‌که مبتلا به عارضه کهیر هستند، ممکن است موجب تشدید بیماری شود. در ضمن شکلات دارای مقدار زیادی کالری است و مصرف آن به افراد چاق توصیه نمی شود. برای افراد مضطرب نیز توصیه می‌شود مصرف این شکلات‌ها محدود شود، زیرا شکلات‌ها به‌دلیل داشتن کافئین زیاد، باعث افزایش اضطراب می‌شوند.


مقالات پزشکی تصادفي

اشتراک