(زمان خواندن: 2 - 3 دقیقه)

به سلامت خود بیشتر بیندیشیم

پیاده روی ؛ ضروری و نشاط آور

یکی از عوامل مهم و اثرگذاردر ارتقای سطح کیفیت زندگی ، ورزش کردن است .در واقع کم تحرکی یکی از عوامل اصلی مرگ های ناشی از بیماری های عروق کرونر به شمار می رود. ،ورزش کردن کالری و چربی ها را می سوزاند ، ظرفیت تنفسی را افزایش می دهد ،باعث سهولت هضم و دفع می شود و در درمان افسردگی و اضطراب نیز نقش مهمی دارد.

 پیاده روی یکی از فعالیت های جسمی و بدون هزینه است که انجام آن به زمان بندی خاص،امکانات ویژه و نیز داشتن مهارت نیاز ندارد. امروزه ما کمتر از هر زمان دیگری راه می رویم . تعداد کمی از ما تا محل کارمان پیاده روی می کنیم ، آسانسور ها و پله برقی ها نیز بسیاری را از بالا و پایین رفتن از پله ها در محل کار یا زندگی و سایر جاها بی نیاز کرده است.

بقراط بیش از 2400 سال پیش گفته بود (( پیاده روی بهترین دارو برای یک انسان است)) 

 برای سالم ماندن تقریباً هرروز 30 تا 45 دقیقه پیاده روی کنید. میتوانید این پیاده روی را یک دفعه انجام دهید یا آن را چند بخش 5 تا 10 دقیقه تقسیم کنید.هدف این است که با سرعت 5 تا 5/6 کیلوتر در ساعت،پیاده روی سریع انجام دهید.

پیاده روی به سوی محل کار یا سکونت  شیوه ای عالی برای حفظ سلامتی به شمار می رود. باوجود این بسیاری از افراد با اختصاص دادن ساعات مخصوص به پیاده روی ، منفعت بیشتری از لحاظ سلامت کسب می کنند.

پیاده روی ایده صحیح

سعی کنید که بدن تان را هنگام پیاده روی راست نگه دارید ، به طوری که چانه  بالا باشد. چشم ها به جلو نگاه کند ، شانه ها خم نشده باشد ، پشت را صاف کنید ، شکم را به تو بدهید و باسن را راست نگه دارید ، بازو ها را نزدیک تنه قرار دهید و در آرنج آنها را خم کنید ، به طور طبیعی گام بردارید، پاهارا بر روی پاشنه زمین بگذارید و بعد به جلو روی پنجه پاها فشار آورید تا قدم بعدی را بردارید. بازو ها را در هر قدمی که بر می دارید تاب دهید و یک حرکت مداوم را ایجاد کنید و بتدریج گام های بلندتری بردارید.

واینک فصل زیبای بهار و تابستان که فصل رنگ های خدا بود را گذراندیم و در آستانه تولد هشتمین اختر تابناک امات و امام رئوفان قرار داریم؛بدین وسیله تبریک و تهنیت خود را بر تمامی دوستداران و ولایت مداران تقدیم می داریم.

علاوه بر این هفته دفاع مقدس و خاطذره بزرگ مردان عرصه نبرد و ایثار را نیز شاهدیم یاد و خاطره تمامی آن روزها و آن بزرگ مردان را گرامی میداریم .

امید است ما نیز بتوانیم در عرصه دانش و موفقیت و با سلاح علم و عمل بر دشمن پیروز باشیم و با اعتلا و رشد باور های دینی،مذهبی، علمی و فرهنگی شاهد شکوفایی جامعه ای سرافراز باشیم

علیرضا شهیدی – تابستان 1391 


مقالات پزشکی تصادفي

اشتراک